تبلیغات
سایت گیگیلی - دیوارها را فراموش نكنید
دیوارها,فراموش,نكنید,

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
پیوندها
لیمو
عکس مدل لباس عکس
آموزش آشپزی و شیرینی پزی
مدل لباس
گالری عکس بازیگران ایرانی
سایت خانه داری گیگیلی
آموزش آشپزی
سایت بهداشت و زیبایی حلزون
امكانات

لینكدونی(مطالب جالب)


تبلیغات

دیوارها را فراموش نكنید
موضوع مطلب : خانه داری  ، آشپزخانه  ،
محدودیت مكانی، ما را بر آن می دارد كه حتی از كوچكترین فضای بدون مصرف موجود در اطرافمان نیز چشم پوشی نكرده و همواره به فكر یافتن راهكاری برای استفاده بهینه از آن باشیم. این موضوع در محیط‌‌های پركاربردی همچون آشپزخانه از اهمیت خاصی برخوردار است. در این محیط هرچند كابینت بندی موجود به طور دقیق و بدون هرگونه پرت فضا صورت گرفته باشد، باز هم معمولاً مكان‌های قابل استفاده‌ای وجود دارند كه مورد توجه قرار نگرفته اند. از جمله مهمترین آنها به دیوارهای خالی این محیط به خصوص میان كابینت‌های دیواری و زمینی می‌توان اشاره كرد. اگرچه به كارگیری كلیه این دیوارها جهت مقاصد مختلف، محیطی شلوغ و غیرقابل تحمل را سبب می‌شوند ولی با تصمیم گیری صحیح و بجا اختصاص برخی از آنها برای كاربردهای ضروری در آشپزخانه، نه تنها مشكل شلوغی را پدید نمی‌آورد، بلكه از ازدحام لوازم در داخل كابینت‌های موجود می‌كاهد. در ضمن دسترسی به وسایل و همچنین انجام امور آشپزی نیز بسیار آسان‌تر خواهد بود. در همین راستا راهكارهای متعددی وجود دارد كه به پاره‌ای از آنها در زیر اشاره می‌كنیم:
۱- رایج‌ترین كار برای این منظور، نصب میله ای ساده به همراه چندین گیره آویز است، كه از طریق آنها می‌توان لوازم مصرفی دسته دار و قابل آویختن همچون سرویس‌های كفگیر و ملاقه، رنده، دربازكن، لیوان دسته دار و بسیاری دیگر مانند اینها را به دیوار آویخت.
۲- نصب طبقه و یا طبقات مختلف از جنس چوب یا شیشه با طول و عرضی متناسب بر روی دیوار نیز از جمله راهكارهای مفید استفاده بهینه از دیوارهای خالی هر مكانی به خصوص آشپزخانه است كه البته با توجه به شرایط محیط كاربردهای گوناگونی را می توانند دارا باشند:
الف- شما می‌توانید ظروف مخصوص نگهداری قند و شكر و ادویه جات خود را به جای كابینت بر روی این طبقات قرار دهید.
ب- این قبیل طبقات دیواری به عنوان كتابخانه ای از مجموعه كتاب‌های آشپزی نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند به این ترتیب این كتاب‌های راهنما نیز به هنگام آشپزی در دسترس خواهند بود.
ج- با قرار دادن ظروف و لوازم تزئینی مرتبط با محیط آشپزخانه بر روی یك طبقه و یا مجموعه‌ای از طبقات مختلف نصب شده بر روی دیوار، همزمان علاوه بر خالی شدن كابینت مخصوص آنها، نمایی زیبا و متفاوت برای محیط آشپزخانه ایجاد می‌شود.
د- اختصاص طبقات به قرار دادن گلدان‌های كوچك گل و گیاه طبیعی و یا مصنوعی نیز از جمله كاربردهای مفید آنها است. حال در صورتی كه پنجره آشپزخانه‌تان در فرورفتگی میان دو ستون واقع شده است، می‌توانید با نصب طبقات شیشه‌ای در مقابل آن، فضایی برای پرورش گل و گیاه فراهم سازید.
ه- در صورتی كه در كابینت بندی آشپزخانه تان محلی مخصوص مایكروفر در نظر گرفته نشده است، با استفاده از دو پایه گونیایی محكم و یك تخته از جنس نئوپان و یا MDF، طبقه ای به دیوار نصب كرده و مایكروفر را بر روی آن قرار دهید. مزیت این كار این است كه هنگام بالا رفتن سطح قرارگیری مایكروفر نسبت به سطح كابینت در زیر آن فضای خالی برای جای دادن لوازم مختلفی همچون ظرف قند و شكر یا ادویه ایجاد می‌شود.
ارسال شده توسط: سایت گیگیلی در دوشنبه 11 آبان 1388 | نظرات
مطالب گذشته

آلبوم دیواری
دانستنی های لازم درباره ماشین لباسشوئی
دیوارها را فراموش نكنید
تمیز كردن وسایل چوبی
توصیه های زمستانی
چگونگی بسته بندی مواد غذائی
تمیز كردن (طلا)
فضای بومی را به خانه مدرن خود بیاورید
تفکیک فضا با پاراوان
مایكروفر و اثر آن بر مواد غذایی

تبلیغات

آرشیو ماهانه
هفته دوم آبان 1388
آرشیو
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان آخرین مطالب

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر
Page Ranking Tool

‍CopyRight © 2008 - 2009 by http://www.gigil.ir . Allreserved
This Template Transporting For Mihanbblog By WorldTemp.MihanBlog.Com And Special Thanks To Milad Mahdavi

دیوارها,فراموش,نكنید,